Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Relacja z meczu Apator Toruń - Sparta Wrocław
Przez złe warunki pogodowe i przesuwanie kolejki za kolejką, stało się tak, że mecz z Wrocławską Spartą był naszą inauguracją sezonu 2013.

Rywal kibicowsko delikatnie mówiąc mało atrakcyjny, lecz głód żużla sprawił, że w młynie stawiło się około 500 fanów Apatora. Na płocie wieszamy flagi: Pokolenie B98, Krzyżacy, Apator Toruń, osiedla Skarpy, UF 2008, oraz barwówkę z krzyżem.

Podczas wchodzenia na stadion ochrona trzepie wszystkie transparenty, które przygotowaliśmy tego dnia dla Tomasza G., niektóre z nich wchodzą, inne nie, czego nie rozumiała nawet sama… ochrona. Dostali polecenie na początku, że mogą wpuszczać, a po krótkim czasie „koordynator” stwierdził, że jednak nie mogą, gdyż jest ich za dużo i… będziemy odpalali pod nimi piro.

Około 17:30 jesteśmy gotowi do ruszenia z dopingiem, lecz niestety przez problemy z nagłośnieniem zaliczamy poślizg i ruszamy z nim dopiero około 17:45, nagłośnienia niestety nie udało się ogarnąć, i doping prowadzony był za pomocą siły gardła, co nie było prostym zadaniem.

Doping niestety z powodu braku nagłośnienia nie był taki jaki byśmy oczekiwali, ale nie było najgorzej. Kilka razy wykonujemy nową przyśpiewkę ułożoną specjalnie dla Tomasza G. oraz często serdecznie go pozdrawiamy.

Na prezentacji po wyczytaniu przez spikera „naszego ulubieńca” dość jasno dajemy mu do zrozumienia, że nie chcemy go w Toruniu, z młyna leci gromkie „wypierdalaj”. Reakcja pikników wprawiła nas w osłupienie, gdyż zaczęli na nas… gwizdać.

Do 4 biegu (czyli momentu startu Golloba), dopingujemy nasz ukochany klub jakim jest APATOR. Przed biegiem rozwieszamy kilka transparentów, o których mowa wyżej, m.in. „Lepsze w II lidze lanie, niż Golloba oglądanie”, „Jacka dajcie za Adriana, Władek za Ząbika Jana, Oskar pojedzie za Emila, niech szczęśliwa będzie bydgoska rodzina”. Podczas gdy Gollob wyjeżdża z parkingu, cały młyn odwraca się plecami i wystawia środkowe palce, po raz kolejny nasze piknikowe towarzystwo oburza się niemiłosiernie.

Po chwili zobaczyliśmy jak pikniki usiłują ściągnąć jeden z transparentów, kilka osób od nas natychmiast tam pobiegło, transparent szybko wrócił na miejsce, a najbardziej zagorzali fanatycy Tomasza G. otrzymali tzw. „ogarniacza”, gdyż chyba mieli ochotę na inne atrakcje niż żużel, lecz gdy uświadomili sobie, że nie mają szans natychmiast pobiegli po ochronę, która wjeżdża z pałkami i gazem i ściąga transparent. Kilka osób od nas dostaje gazem po oczach. Na znak protestu zwijamy flagi i wychodzimy z młyna, nie prowadząc już dopingu. Część osób od nas wraca na sektory, lecz totalny piknik, po 10 biegu jedynie rozwijamy kolejne transparenty „na cześć Tomasza. G”.

W czasie meczu nie brakuje przepychanek z ochroną, która nie chce się wylegitymować i kozaczą do momentu gdy zaczynamy ich nagrywać. Oczywiście ochrona za każdym razem przychodziła na wezwanie toruńskich piknik hoolsów.

I tu nasuwa się pytanie… Gdzie się podziały wartości, honor? Gdzie Ci ludzie (30, 40 letni…), którzy dzisiaj chcieli bić się z nami żeby bronić Golloba byli gdy ich nowy idol jeździł w Polonii i zarzekał się, że nigdy nie będzie jeździł dla Torunia, czy zapomnieli już jak wyzywali na „Króla Tomka” po tym jak uderzył ich dawnego idola Bajerskiego… Takich sytuacji było więcej, niech jeden z drugim przypomni sobie to i zacznie myśleć i kierować się wartościami, a nie patrzeć tylko na to czy Unibax wygrał mecz. Jebać kibiców sukcesu, jebać kibiców Unibaxu, jebać fanów Tomasza G.

Pamiętajcie, APATOR to MY! I tylko i wyłącznie od nas zależy jak ten klub będzie postrzegany w Polsce. Dzisiaj przegraliśmy bitwę, ale nie możemy przegrać wojny! Tyfus musi wiedzieć gdzie jego miejsce, a my musimy pokazywać na każdym kroku jak bardzo kochamy APATOR.

Z kibicowskim pozdrowieniem… Do zobaczenia na wyjazdach!
Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl