Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Relacja z meczu Stal Gorzów - Apator Toruń
Ligowa inauguracja sezonu 2012 wypadła na Święta Wielkiej Nocy, a dokładniej na Lany Poniedziałek. Kibicom Apatora przypadł w tym dniu wyjazd do Gorzowa Wielkopolskiego. Rywal bardzo wymagający sportowo, co miało spowodować w naszych szeregach jeszcze większą mobilizację. Od przedpołudnia z Torunia w stronę Gorzowa kierowały się różnego rodzaju środki transportu, m.in. 2 autokary, kilka busów, oraz wiele aut. Razem dało to około 350 fanów żółto-niebiesko-białych, co jest przyzwoitym rezultatem, lecz niestety nie robiącym większego wrażenia.

Od samego początku jest wesoło, już przy pojawieniu się na Śląskiej, od strony sektora gości, każdy otrzymywał w prezencie sesję zdjęciową, z różnych ujęć. Następnie, gdy już chcemy kupić bilety, okazuje się, że nie ma ulgowych, wszystkie zostały już rzekomo sprzedane.  Na tym „atrakcje” się nie skończyły, ochrona maca każdego jak leci, od dzieciaka, po dziewczyny. Wszystkie reklamówki, plecaki są trzepane, a każdy skrawek materiału musi być rozwinięty i także przemacany przez ochronę. Udaje nam się na szczęście wnieść fany, jednak z sektorówką przygotowaną na ten mecz już wejść nie pozwalają, tłumacząc to tym, że… jest za duża. To zniszczyło nasze plany oprawy na ten dzień, więc już całkowicie z niej rezygnujemy.

Dobrze oflagowujemy cały sektor 7 flagami, na bokach 2 flagi Net-Fansów, „Net F@ns” oraz „Broniewskiego 98”, na środku natomiast wiszą „FC Łysomice”, „Pokolenie B98”, „Skarpa”, „UF 2008” oraz biało-czerwona flaga z herbem.

Ruszamy z dopingiem na chwilę przed prezentacją, mocnymi i głośnymi akcentami „jesteśmy zawsze tam…” oraz „oto jest dzień…”. Do 4 biegu stoi on na dobrym poziomie, później natomiast jest on taki jak jazda naszych kolarzy. Słaby, z dobrymi momentami, w których przebijaliśmy się przez gospodarzy o czym świadczyły głośne gwizdy, które kilkakrotnie pojawiły się na trybunach zajmowanych przez kibiców gospodarzy. Naszym wiecznym mankamentem jednak pozostaje to, że słaba postawa naszych zawodników od razu odzwierciedla się słabym dopingiem z naszej strony. Kilkakrotnie również z sektora leci nowa przyśpiewka, katowana w autobusach, która jednak nie wychodziła dobrze na „Jancarzu”. Nasz doping byłby także z pewnością lepszy, gdyby nie muzyka, która nie grała, ale ryczała. Ludzie, którzy stali pół metra od siebie mieli problemy z porozumieniem się przez nią…  Chwile ciszy jednak dobrze wykorzystywaliśmy i to właśnie w tych momentach byliśmy najbardziej słyszalni. Zabawę urozmaicamy „ustawką” na sektorze, oraz ściąganiem koszulek, w połowie zawodów, oraz przed 14 biegiem, za pierwszym razem koszulki ściągnęła znaczna większość, która pokazała, że nieważne ile jest stopni, a liczy się tylko dobra zabawa! Za drugim razem już jednak nie wyszło to zbyt dobrze.

Jeśli chodzi natomiast o Stal to ich młyn wypełnił 2 sektory na górnej trybunie, większość ubrana na żółto. Podczas szopki z pożegnaniem Komarnickiego wywieszają transparent „Stal umocniłeś, nasz szacunek zdobyłeś”, czym okazali wdzięczność swojemu „prezesowi”. Na prezentacji wieszają po bokach 2 transparenty, jeden o treści „Mowa jest srebrem,”, wyklejany srebrnymi sreberkami, a nad nim na trybunach pojawiają się czarne szarfy oraz sreberka w tym samym kolorze, drugi natomiast o treści „a doping złotem!”, wyklejany złotymi sreberkami, a nad nim, to samo co nad pierwszym transem. Nie wiemy czy taki był zamiar, czy po prostu gospodarzom coś nie wyszło, ale szarfy i sreberka na trybunach żadnej konkretnej choreografii nie tworzyły. Na środku zaś pojawiła się wisząca sektorówka w postaci młynowego z megafonem, która była dosyć ładnie wykonana. Po zwinięciu oprawy wywieszają 5 flag - KSSG 1947, YG’04, Ultras Stal, KS Stal Gorzów, Edward Jancarz.  Prowadzą dość dobry doping przez cały mecz, z kilkoma małymi przerwami. Najlepiej z pewnością wychodziła im przyśpiewka „Gorzowska Stal”, która była u nas w sektorze słyszalna kilkukrotnie. Po 14 biegu ściągają koszulki, gdy zobaczyli, że my także dopingujemy bez koszulek. Ogólnie gospodarze zaprezentowali się całkiem dobrze.

Po meczu zawodnicy wychodzą do nas i dziękują nam za to, że byliśmy z nimi, jednak ich postawa pozostawiała wiele do życzenia. Największe „jaja” pokazały nasze toruńskie kangury, którzy przeskoczyli przez dmuchaną bandę i podeszli pod sam sektor przybić każdemu piątki. Reszty drużyny na taki gest jednak nie było stać, co jednak większego wrażenia na nas nie zrobiło.

Później jesteśmy trzymani jeszcze dobre 15 minut na sektorze po czym nas wypuszczają i każdy rusza do Torunia.

Ogólnie podsumowując pierwszy mecz w wykonaniu kibiców Apatora, był on przyzwoity, na + z pewnością ilość flag, z którą zawsze było u nas słabo,  na - natomiast przestoje w dopingu. Jednak mamy nadzieję, że ten odwieczny problem w końcu uda nam się wyeliminować i będziemy w stanie niezależnie od wyniku bawić się całe 2 godziny na 100%.
Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl