Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Karol Lejman: „Żużel jest najpopularniejszą dyscypliną w Toruniu”
2009-01-20 00:16:19, Dodał: , Źródło:
Karol Lejman współwłaściciel firmy One Sport Marketing i współorganizator konferencji Sport Marketing Promotion, twierdzi, że toruński Apator lideruję na naszym rynku marketingu sportowego, a sponsorzy sami przychodzą do klubu. Poniżej prezentujemy wywiad z Panem Lejmanem, przeprowadzony przez gazetę „Nowości”.

Toruń nie jest największym miastem w kraju. Czy w takim ośrodku jest sens prowadzić działania marketingowe?
W naszym mieście nie ma dużo dyscyplin, które występują w najwyższej klasie rozgrywkowej. Żużel praktycznie nie wkracza w sezon koszykówki, czy hokeja. To można wykorzystać. Trzeba tylko zbudować odpowiednie relacje między klubem a kibicem. Wtedy zyskuje sponsor. Toruń nie jest dużym miastem, ale wszystko można zrobić. Jest dużo ludzi, którzy interesują się sportem, tylko trzeba pokazać im odpowiednią drogę.

Czy przez brak odpowiednich „narzędzi” klubom ucieka więcej sponsorów?
Jeśli szukamy u darczyńców pieniędzy po to, żeby przeżyć kolejny sezon, to odpycha się potencjalnych sponsorów. Jeśli odpowiednio przygotujemy ofertę, która pokażę także zyski, jakie firma może mieć ze współpracy z klubem, wtedy rozmawia się zdecydowanie łatwiej. Należy zrozumieć, że przedsiębiorstwa, które wspierają sport, chcą wyciągnąć jak najwięcej reklamy. W Toruniu wszystko oparte jest na znajomościach lub sympatii albo antypatii do danych dyscyplin sportu.

Jakie kluby zdecydowanie liderują na nasym rynku marketingu sportowego?
Najlepsze działania prowadzą włodarze Aniołów. Żużel jest najpopularniejszą dyscypliną w Toruniu. Sponsorzy, do klubu, który poukładany jest od a do z, przychodzą praktycznie sami. Zresztą podczas meczów organizowane są różne akcje dla fanów. Wygląda to zdecydowanie lepiej, niż kilka lat temu.

20 lutego w Toruniu organizujesz, wspólnie z Janem Konikiewiczem, konferencję poświęconą marketingowi sportowemu. Co działacze lokalnych klubów będą mogli z niej wynieść?
Udało się nam zaprosić najlepszych specjalistów z branży. Zależy nam, żeby pokazać działaczom, że są inne i lepsze drogi pozyskiwania sponsorów, jak tworzyć więzi z kibicami. Będzie dobra okazja, która może się nie powtórzyć, aby zmienić wizerunki klubów. W tym miejscu chciałbym zaprosić na konferencję. Rejestrować się można na stronie internetowej www.smpromotion.pl.

Skąd pomysł na taką konferencję?
Od jakiegoś czasu obserwowałem, jak wygląda w toruńskich klubach marketing sportowy. W tej kwestii niewiele się dzieje. Stwierdziłem, z Jankiem Konikiewiczem, że można spróbować zorganizować takie spotkanie. Mieliśmy kilka znajomości, które przydały się do przygotowania imprezy. Liczymy, że będzie duże zainteresowanie.

Zaproszeni goście gwarantują odpowiedni poziom konferencji?
Zdecydowanie tak. Miałem okazję wysłuchania ich wykładu. Zresztą wszyscy do naszej konferencji podchodzą bardzo poważnie. Zaproszeni goście wiedzą, z jakim rynkiem będą mieli do czynienia, gdyż w naszym mieście niewiele dzieje się na tej płaszczyźnie. Nasi prelegenci powiedzą, jak wizerunek klubu tworzyć od podstaw. Udało nam się zaprosić człowieka, który zajmował się sprawami Lecha Poznań, który jest wzorem do naśladowania.

Zostało sporo wolnych miejsc na lutową konferencję?
Rejestracja ruszyła od poniedziałku. Jesteśmy zadowoleni z zainteresowania. Coraz więcej ludzi chce uczestniczyć w imprezie. Zgłoszenia pojawiły się nie tylko z naszego miasta, ale także z m. in. Warszawy i Wrocławia. Zachęcam do szybkiej rejestracji, gdyż później różnie to może być.

Zrodlo: Nowości
Fot. NowościNajlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl