Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Apator Toruń - Sparta Wrocław (kibicowsko)
2010-04-08 17:01:42, Dodał: Sanders, Źródło: inf. własna
Na ten moment fani speedway'a w całej Polsce czekali z niecierpliwością. Inauguracja sezonu żużlowego w Toruniu była zawsze wielkim świętem. Jednak nie trudno było zauważyć, że tym razem ceny biletów skutecznie odstraszyły fanów czarnego sportu w naszym mieście. Niestety frekwencja na Motoarenie może świadczyć o dwóch rzeczach. Kibice, którzy w sezonie 2009 chcieli zobaczyć nowy stadion już go zobaczyli albo zarząd klubu przeliczył się w sprawie wspomnianych już cen biletów.


Widok w połowie pustych trybun podczas pierwszego spotkania na pewno zabolał niejednego kibica "toruńskich Aniołów". Ci z "Krzyżaków", którzy przybyli na mecz wspierali swoich zawodników dopingiem, który tego dnia był dobrze słyszany na całym stadionie. Co prawda nasza liczba w "młynie" mniejsza niż zwykle to wyciszenie muzyki w głośnikach i praktycznie całkowity brak trąbek na stadionie sprzyjał dopingowi. Na prezentacji grupa Net F@ns prezentuje sektorówkę z sylwetką Pera Jonssona i transparent "PER JONSSON FOREVER". Całość urozmaicona jest pasami materiału w barwach klubowych po obu stronach sektorówki.

Doping w czasie meczu dobry jednak w zależności od sytuacji na torze wzmagał się i osłabiał. Na plus po przerwie zimowej można zapisać to, że kibice spoza sektora dopingującego nie zapomnieli czym jest "szkocja" czy "angielka" i potrafi włączyć się do dopingu. W trakcie meczu wywieszamy też transparent z hasłem " "ULICA DLA PERA - dziękujemy za wsparcie" ,który był swego rodzaju podziękowaniem dla wszystkich, którzy czynnie (chociażby podpisując się na liście) włączyli się do powstania ul.Pera Jonssona. Tego dnia w naszym sektorze wisi 7 flag (Apator - z buldogami, Net Fans, UF'08, Pokolenie B'98, OHIO, Forza Ryan Sullivan, Per Forever).

W sektorze gości garstka fanów Sparty. Niewielka liczba przyjezdnych jednak nie dziwi. Ostatnimi laty wrocławianie rzadko organizują się większą grupa na wyjazd do Grodu Kopernika.

Mecz pod względem kibicowskim dobry jednak jak na inaugurację chyba każdy spodziewał się czegoś więcej. Samo spotkanie ciekawe pomimo wyniku. Sporo ciekawych akcji i mijanek na torze a w konsekwencji nasi jeźdźcy wygrywają. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że podczas następnego meczu zjawi się komplet publiczności.

Przed meczem miała miejsce ważna uroczystość. Oficjalne otwarcie ulicy im. Pera Jonssona. W kameralnym gronie zebrali się kibice, działacze, radni, zawodnicy i sam Per. Główny bohater tej uroczystości mówił o tym jak wielkie to dla niego wyróżnienie. Kiedy z ust Pera padły słowa, że "kibice zrobili dla mnie więcej niż ja dla klubu" w sercach i głowach wszystkich członków Stowarzyszenia Sympatyków Sportu Żużlowego "Krzyżacy" pojawiło się poczucie głębokiej satysfakcji i dumy. Ta uroczystość była wspaniałym przeżyciem chyba dla każdego kto chociażby mentalnie wspierał tę inicjatywę. Po przemówieniach Prezydenta Miasta, Pera Jonssona, Przewodniczącego Rady Miasta Torunia i działaczy klubu nastąpiło odsłonięcie tabliczki z nazwą ulicy. Tabliczki, która od tej pory będzie przypominać każdemu jak ważną postacią nie tylko w naszym klubie ale w całym żużlowym świecie jest "długi Per". Od tej pory adres Motoareny im. Mariana Rosego to Pera Jonssona 7. Podczas całej uroczystości członkowie grupy Ultra Familiares'08 prezentowali transparent w języku szwedzkim "Per - Du har gjort dig förtjänt av det !" (czyli: Per -zasłużyłeś na to). Przy gromkim Per ! Per ! Per Jonsson ! nasz szwedzki idol prosił aby trzymać kciuki za "naszych chłopaków" co jak pokazał sam mecz opłaciło się i cieszyliśmy się tego dnia nie tylko z otwarcia NASZEJ ULICY ale też z wyniku pierwszego meczu.

SSSŻ "Krzyżacy" raz jeszcze dziękuje wszystkim za poparcie inicjatywy i wszelką pomoc.
Pamiętajcie: TO JEST NASZE MIASTO I TO JEST NASZ KLUB.


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl