Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Wywiad z grupą Net Fans Speedway Toruń
2010-03-02 17:00:01, Dodał: redaktor, Źródło: inf. własna
Zgodnie z obietnicą ukazujemy dziś w naszym serwisie wywiad ze Stowarzyszeniem Sympatyków Sportu Żużlowego „Net Fans Speedway Toruń”. Wcześniej mieliście okazję przeczytać wywiad z ultrasami z grupy UF’08. Życzymy miłej lektury.


Od marca 2009 roku przekształciliście grupę w Stowarzyszenie, czy dzięki temu odczuliście zmiany na lepsze?
Samo przekształcenie grupy w stowarzyszenie nie daje wielkich profitów. Wręcz przeciwnie - powstają z tego tytułu liczne obowiązki: księgowe, sprawozdawcze etc. Równocześnie fakt nabycia osobowości prawnej daje instrumenty, które dobrze wykorzystane przynoszą profity. Naszym głównym zadaniem jest wykorzystywanie tych możliwości w sposób jak najbardziej efektywny. Po pierwszym roku działalności odnotowaliśmy kilka pozytywnych aspektów przekształcenia, jednak liczymy na znacznie więcej.

Jak oceniacie możliwości toruńskiej Motoareny pod względem tworzenia efektownych opraw?
Możliwości tworzenia opraw na nowym stadionie są na pewno większe, niż było to na Broniewskiego. Z większymi możliwościami wzrasta także poziom tworzonych opraw. Zwiększa się ich rozmiar, co utrudnia ich zaprezentowanie, tym bardziej, że na nowym stadionie, poza miejscami do siedzenia na trybunach, nie ma zbyt wiele wolnej przestrzeni, na której można by wszystko na spokojnie ogarnąć. Mimo tego, trybuny Motoareny dają nam wiele możliwości, które postaramy się odpowiednio wykorzystać. Wiadomo też, że wraz z większymi możliwościami rosną oczekiwania, również nasze.

Ilu członków liczy obecnie wasza grupa i jak wygląda to wiekowo?
W chwili obecnej jest nas 30. Jest też kilka osób nie będących formalnie członkami NFST, które mimo to bardzo dużo wnoszą do grupy. Średnia wieku wynosi około 21-22 lata.

Co jakiś czas wydajecie gadżety Apatora, czy jest to znaczy przychód dla waszego konta?
Sprzedaż gadżetów jest istotnym, choć nie największym przychodem zasilającym budżet naszego Stowarzyszenia. Składają się na niego różne rodzaje przychodów: składki członkowskie, zysk z wyjazdów, darowizny, sponsoring.

Wasza grupa w ostatnich sezonach organizowała wyjazdy autokarem prawie na każdy mecz "Aniołów". Czy w tym sezonie się to nie zmieni?
Nie zmieni się. Jesteśmy już wstępnie umówieni z naszym przewoźnikiem na wszystkie mecze rundy zasadniczej z wyjątkiem Bydgoszczy. Niepewny jest los wyjazdu autokarowego do Tarnowa - przewidujemy problemy z zapełnieniem autokaru i prawdopodobnie udamy się tam samochodami lub busami.

Sezon zbliża się wielkimi krokami, już w 4 kolejce derby w Bydgoszczy, a przed nimi mecz z Falubazem. To spotkania, na które będzie duże ciśnienie wśród kibiców. Czy macie już jakieś konkretne plany na te mecze i czy zaczęliście już przygotowania do sezonu?
Przygotowania są w toku. Gromadzimy środki finansowe, narzędzia pracy, przygotowujemy projekty. Jak tylko pogoda na to pozwoli weźmiemy się do pracy.

Ile pieniędzy potrzeba mniej więcej na stworzenie oprawy takiej jaka była na meczu finałowym w Toruniu?
Na finale zaprezentowaliśmy sektorówkę o wymiarach 140 x 20 m, a także przygotowaliśmy na całym stadionie flagi - machajki i "sreberka". Koszt takiego przedsięwzięcia to ponad 20 tysięcy złotych. Trzeba zaznaczyć, że ponad 3/4 tej kwoty pochłonęły wspomniane flagi i "sreberka". Sektorówka "Toruńskie Anioły" to koszt materiału i farb (ok. 4,5 tys. PLN), ale przede wszystkim ciężka praca i kilkanaście nieprzespanych nocy oraz stres czy wszystko dobrze wyjdzie.

W jaki sposób inni kibice mogą wam pomóc oprócz wpłaty pieniędzy na konto bankowe?
Istnieje wiele sposób wsparcia naszego Stowarzyszenia. Należą do nich chociażby wspomniane wpłaty na konto, sponsoring, ale także przekazanie materiałów, które używamy przy tworzeniu opraw. Są to głównie farby i materiał podszewkowy w bardzo dużych ilościach oraz pędzle, wałki, folie i inne akcesoria przydatne w malowaniu. Z pewnością wielu kibiców gdyby tylko popytało znajomych, czy rodzinę, mogłoby nam pomóc w zdobyciu niezbędnych materiałów. Wspierać NFST można także kupując u nas gadżety oraz jeżdżąc na wyjazdy przez nas organizowane. Jest jeszcze jedna ważna rzecz... czasem o tym czy oprawa wyjdzie czy nie decyduje zwykła ludzka życzliwość i przychylne spojrzenie na to czemu się poświęcamy. Ta życzliwość dodaje też sił i chęci do tworzenia nowych, coraz bardziej efektownych opraw.

Co trzeba zrobić by być członkiem NFST. Macie jakieś swoje kryteria przyjmowania nowych?
Jeśli ktoś chce zostać członkiem naszej grupy, a nie zna żadnego z obecnych członków to powinien dać się nam zwyczajnie poznać. Sposobów jest wiele, wszystko zależy od zainteresowanego. Na początek można napisać do nas maila, czy też wpisać się na forum. Można też podejść przed meczem do kogoś bardziej aktywnego z naszej grupy. Jeśli już będziemy wiedzieli, że dana osoba chce wstąpić w nasze szeregi, będziemy mogli nawzajem dążyć do tego, aby się lepiej poznać. Kandydat powinien cechować się przede wszystkim zaangażowaniem, bo prawda jest taka, że wielu osobom energii starcza na bardzo krótko. Jeśli ktoś naprawdę tego chce i jest wstanie poświęcić trochę swojego wolnego czasu na rzecz grupy, nie powinno być problemu, aby wstąpił do NFST.

Czego najlepiej życzyć wam ultrasom w nadchodzącym sezonie?
Żeby nie padał deszcz, wtedy kiedy akurat planujemy malować jakieś transparenty czy grafiki ;)

Na pytania redakcji Krzyżacy.net odpowiedzieli: Kaioh, Kiełba, Majsterek – członkowie Stowarzyszenia „Net Fans Speedway Toruń”.


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl