Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Apator Toruń - Stal Rzeszów (kibicowsko)
2015-05-13 16:10:26, Dodał: redakcja, Źródło: inf.własna
Od samego początku wiadomą sprawą było to, że mecz ze Stalą Rzeszów pod względem zarówno kibicowskim jak i sportowym będzie najprawdopodobniej najnudniejszym meczem w sezonie. Kibice z Rzeszowa raczej nie są skłonni jeździć na dalekie wyjazdy, a ich drużyna pod względem sportowym była budowana uwzględniając każdą złotówkę. My jednak, z powodu plamy jaką daliśmy na inauguracji ze Spartą Wrocław postanowiliśmy potraktować ten mecz bardzo poważnie.

Od kilku dni trwały przygotowania do tego meczu żeby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Wszystko szło zgodnie z planem do… momentu odprawy z szefem ochrony. Na tej odprawie, szef ochrony od samego początku straszył nas tym, że oni są gotowi wjechać na nasz sektor. Na wcześniejszych rozmowach z przedstawicielami klubu ustaliliśmy wszystkie szczegóły naszych działań kibicowskich na tym meczu, jednak na wyżej wspomnianej odprawie wszystkie te postanowienia zostały zmienione przez szefa ochrony. Sektorówka, którą mieliśmy przygotowaną na ten mecz nie została wpuszczona, serpentyny, które miały być również częścią oprawy skończyły tak samo jak sektorówka. Z całości oprawy, po długich negocjacjach zostały wpuszczone flagi na kijach oraz szarfy, które w porównaniu do planów jakie mieliśmy na ten mecz wyszły niestety dosyć ubogo.
W młynie tego dnia około 200 głów, wyglądało to znacznie lepiej niż na inauguracyjnym meczu, od samego początku jedziemy z konkretnym dopingiem, którego MotoArena nie doświadczyła przez ostatnich kilka lat. Na płot wieszamy flagę Ultra Familiares oraz transparent „02.05.15 † ŚP. DAWID”. W tym samym czasie, na prezentacji, gdy wywieszony został trans dla zmarłego kibica Concordii w naszym sektorze zostaje odpalony stroboskop. Chwilę później na naszym sektorze zjawiają się smutni panowie, stają w miejscu gdzie został odpalony strobol. Po biegu dochodzi kolejna grupa białych kasków, stając przy płocie i próbując ściągnąć transparent. Jednak szybka reakcja z naszej strony powoduje, że trans zostaje na płocie. Serdecznie pozdrawiamy wtedy zarówno ochronę jak i policję… Po tym incydencie dziewczyny z ochrony wezwały kolejne wsparcie, zostaliśmy otoczeni ze wszystkich stron sektorów L i Ł. Postanawiamy wtedy wyjść z sektorów i doping prowadzić z korony stadionu. Samo wyjście z sektorów idzie w miarę sprawnie, jednak na schodach zaczynają się prowokacje z obu stron. W końcu kaski nie wytrzymują i zaczynają nas atakować, powijają jednego młodego, który kompletnie nic nie zrobił! Nasza reakcja jest natychmiastowa, próbujemy odbić młodego, to jednak nam się nie udaje, aczkolwiek rozpoczyna to ostry dym z ochroną. Cała sytuacja trwa dobrych kilkanaście minut, białe kaski nie przebierają w środkach, gazują wszystkich jak leci, dzieci, kobiety i starców chcących kupić picie czy skorzystać z toalety również. Jednak mimo takich nacisków z ich strony cały dym trwał dalej, w tym samym czasie całe zajście nagrywają tajniaki, a za płotem w stanie gotowości czekali mundurowi, gdy Ci próbują wejść na stadion, rozpraszamy się po stadionie i cały dym się kończy żeby uniknąć jeszcze większego przypału. Z całą pewnością MotoArena jeszcze takiej awantury nie widziała, cała sytuacja ucichła dopiero przed 10 biegiem. Do końca meczu kaski stoją na koronie stadionu w stanie gotowości.
Zawsze i wszędzie…..!
Po całym zajściu nie prowadzimy już dopingu żeby nie ułatwiać pracy niebieskim. Mecz wygrywamy, przy opuszczaniu stadionu kilka osób od nas zostało powiniętych, większość jednak szczęśliwie i bez przypału stadion opuściła.
Z całą pewnością nie zakładaliśmy takiego scenariusza na tym meczu, miał to być spokojny mecz, z dobrym dopingiem i powrotem do normalności, po całych perturbacjach związanych z Unibaxem, której jednak chyba jeszcze długo nie będzie.
Przed nami teraz wyjazdy do Gorzowa i Leszna, a tuż po nich dzień, na który kibice Apatora czekają 16 lat… derby z GKM-em! Na tym meczu nie może zabraknąć nikogo, kto uważa się za kibica Apatora (nie mówiąc już o fanatykach)! Musimy pokazać, że jesteśmy jednością i że razem możemy naprawdę wiele! Szczególnie po wydarzeniach na meczu ze Stalą! Nawet jeśli znowu będą problemy, musimy pokazać, że jesteśmy i że nie damy się pokonać! Apator to MY!
Do zobaczenia 31 maja!


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl