Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Przemysław Termiński:  Klub będzie konsolidował Toruń
2014-09-13 09:34:55, Dodał: redakcja, Źródło: pomorska.pl
Przemysław Termiński właściciel FST Grupy Brokerskiej, a obecnie także nowy właściciel toruńskiej drużyny żużlowej na łamach Gazety Pomorskiej wypowiedział się na temat przyszłości naszego klubu.

W związku z przejęciem przeze mnie udziałów KS Toruń Unibax S.A. chciałbym Państwu przedstawić aktualną sytuację oraz rozwiać wszelkie wątpliwości, które towarzyszą tak istotnej dla Torunia sprawie.

Żużel jest w moim życiu od dawna. Zmienia się tylko perspektywa, z której go obserwuję oraz stopień zaangażowania w ten wyjątkowy dla mnie sport. Przeszedłem bowiem drogę od kibica, poprzez wieloletniego sponsora zespołu, aż po właściciela drużyny.

Świadomie podejmuję się teraz budowy zespołu oraz klubowej struktury ponieważ wierzę, iż można stworzyć nową żużlową jakość. Chcę zbudować Klub, który tak jak w przeszłości będzie konsolidował Toruń, jednocześnie świetnie odnajdując się w dzisiejszych realiach. Jest to dla mnie duże wyzwanie. Mam świadomość ciążącej na mnie ogromnej odpowiedzialności. Wiem bowiem, że Klub żużlowy ma wielkie znaczenie dla tysięcy mieszkańców naszego miasta oraz jego okolic.

Chciałbym żeby KS Toruń S.A. był platformą, łączącą przedstawicieli wielu środowisk. W mojej wizji, ma być dobrem Torunia i efektem współpracy wielu podmiotów - Władz miasta, Kibiców oraz środowiska biznesowego. Wiem, że nam wszystkim zależy na przyszłości toruńskiego żużla.

Klub żużlowy, wbrew pojawiającym się spekulacjom, nie będzie związany tytularnie z firmą Unibax sp. z o.o. Istotne jest natomiast to, żeby podkreślić, że to właśnie ta firma, angażując się przed laty w toruński żużel, uratowała go przed bankructwem. Działalność Pana Romana Karkosika jako sponsora zespołu musi pozostać doceniona i mam nadzieję, że będzie kontynuowana.

Jednocześnie chciałbym zapewnić, że Klub będzie stabilny finansowo dzięki zaangażowaniu Prezydenta Torunia Michała Zaleskiego oraz solidarności lokalnego środowiska biznesowego. Spółka ma gwarancje finansowe umożliwiające stworzenie drużyny na miarę aspiracji Torunia.

Od jesieni 2014 roku Klub znajdzie się w nowych realiach i czekają go nowe wyzwania. Chcąc im sprostać, postawiłem na ludzi doświadczonych, a przede wszystkim już sprawdzonych. Jednym z nich jest Jacek Gajewski, który łączyć będzie stanowisko wiceprezesa Klubu oraz menedżera drużyny. Na przedstawienie nazwisk innych osób, które łączone będą z Klubem, dzisiaj jest jeszcze za wcześnie.

Trwają negocjacje z tymi, którzy mają reprezentować KS Toruń S.A., jednak ze względu na zobowiązania kontraktowe Zawodników, Spółka nie będzie ujawniała szczegółów. Dotyczy to również kwestii podnoszonej już przez media - nazwy drużyny. W tej sprawie trwają rozmowy z potencjalnymi sponsorami tytularnymi.

Priorytetem tego Klubu są sukcesy sportowe, ale będzie miał on również inne cele. Chcę wzmocnić jego powiązanie z miastem, angażując ludzi, którzy zdają sobie sprawę z wagi żużla dla lokalnej społeczności. Przyszłością tego projektu są torunianie na trybunach Motoareny oglądający torunian walczących na torze.

Do tego potrzebna jest jednak konsekwentna praca z młodzieżą, która w Klubie poczuje oparcie i stabilizację. W tym celu Spółka zapewni młodym talentom sprzęt i system stypendialny, umożliwiający najlepszym skoncentrowanie się w pełni na żużlu. Przykład Pawła Przedpełskiego pokazuje, że w oparciu o młodych, lokalnych zawodników można zbudować ten Klub.

Mam nadzieję, że stojąc na czele Klubu, poprowadzę go w 2015 roku do miejsca na podium, na jakie zasługuje i jakiego wszyscy oczekujemy.

Szacunek wobec Kibiców nie pozwala mi jednak dzisiaj na jednoznaczne deklaracje. Żużel jest bowiem sportem, w którym czynnik szczęścia ma znaczenie większe niż w jakiejkolwiek dyscyplinie. Jako przyszły Prezes Zarządu KS Toruń S.A., w kontekście sportowym, obiecać mogę jedno: Toruń będzie miał ligową drużynę, która dostarczy jej Kibicom emocji.

Wierzę, że taka wizja Klubu łączy nas wszystkich.


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl