Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Okiem kibica - Obłuda czy głupota
2014-01-31 19:22:32, Dodał: extoruniak, Źródło: inf własna
Dla przeważającej większości, niezależnie od sponsora, toruński klub żużlowy zawsze będzie nosił jedną nazwę - Apator Toruń. Dlaczego tak jest? Najlepiej wytłumaczył to w książce Przemysław Łuczak „Od Stali do Apatora. Dzieje klubu sportowego (1961-1995)”. Nie będziemy odkrywać Ameryki i wypisywać tutaj swoich teorii na ten temat, powielając to co zostało już napisane. Wystarczy, że odeślemy do lektury.

Po zmianie warty w toruńskim klubie z Wojtka Stępniewskiego na Mateusza Kurzawskiego oraz dziwnej i niezrozumiałej polityce klubu (renegocjacja kontraktów, transfer Tomasza G., walkower w Zielonej Górze itp. itd) sporo osób zaczęło podnosić, iż nie ma już Apatora a jedyną słuszną nazwą jest nazwa sponsora.

Dla każdego z Nas było to niewyobrażalne, jak z dnia na dzień można wyrzec się wszystkiego co było związane z drużyną i stworzyć sobie teorię wyjaśniającą zmianę. Z uporem maniaka, gdzie tylko można tłumaczymy i tłumaczyć będziemy, że Unibax to tylko sponsor, który jest kontynuatorem tego co rozpoczęło się w 1962 roku, że Apator S.A. to nie to samo co Klub Sportowy Apator. Nie dociera. Jesteśmy obrażani, bo podobno nie tolerujemy tych, którzy mają inne zdanie.

Dlatego chcemy – jako kibice Apatora – aby ktoś w prosty i zrozumiały sposób wytłumaczył Nam jedną rzecz: skoro jest tak wielu przeciwników nazwy tolerowanej przez Nas, to dlaczego podczas spotkania np. z Falubazem Zielona Góra (runda zasadnicza oraz Play-off) po każdym wygranym biegu 5:1 cały stadion skanduje wyłącznie Apator! Nie Unibax, nie Stal, nie LPŻ tylko APATOR!

Dlaczego? Przecież na różnego rodzaju forach, portalach społecznościowych, w komentarzach, można  przeczytać włącznie jedno: „Apator to jest historia”, „Apator to sponsor”, „nie ma Apatora”. Sezon 2013 to rok w którym na MotoArenie nie był prowadzony zorganizowany doping. Nie było kibiców, którzy mogli zaintonować tego typu przyśpiewki. A jednak kibice oglądający mecz śpiewali tylko jedno! Co takiego się stało w trakcie drogi z domu sprzed monitora, na stadion, że  kibice spod szyldu Unibax, śpiewają: A–PA–TOR. Historia? Przywiązanie do barw? No proszę, przecież w oczach zwykłego „unibaxa” (czytaj - osoba uważająca, że klub ma taką nazwę ja sponsor, nieważne jaki on będzie) coś takiego nie istnieje.

Jest tylko jedna odpowiedź – każdy, ale to każdy wie, że toruński klub sportowy to APATOR. Zapewne ci, którzy myślą inaczej nie mają charakteru i odwagi, aby się do tego przyznać! Boją się, że jak zaczną głośno o tym mówić, to bogaty sponsor przestanie wydawać pieniądze i kolejny dream  team, znów nie zdobędzie wymarzonego medalu. Są to zwykli kibice sukcesu, którzy z roku na rok, po raz kolejny, są mamieni medalami. Albo jest ich (Unibaxów) tak mało, że istnieją tylko w internecie, w którym mogą wylać swoje smutki i żale, kolejnego sezonu bez złotego medalu, bo w bajki, typu „zawsze śpiewamy Unibax” nikt nie uwierzy!

Zwracamy się tu do osób, które tak zaciekle bronią Unibaxu. Przecież jesteście inteligentnymi ludźmi nikt Wam zapewne nie będzie narzucał co macie robić i co krzyczeć, a tym bardziej APATOR. To jak to jest? Jesteście jak te głupie krowy co naśladują innych nie mając własnego zdania, a w sytuacji kiedy pozostali zaczną krzyczeć „Jestem głupi” też zaczniecie? Czy rzeczywiście Wasza geneza to Apator a wyłącznie chęć sukcesu i pieniądze przysłania Wam trzeźwe myślenie?

Dyskusja na ten temat prowadzona jest na Oficjalnym Serwisie Kibiców Apatora Toruń - www.krzyzacy.net na Facebooku.


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl