Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

Apator 2012 - podsumowanie sezonu (kibice)
2013-01-07 21:14:36, Dodał: S[A]nders, Źródło: Krisev
Wczoraj dobiegła końca wystawa ekspozycji "Trzy Pokolenia - Jedna Miłość" w toruńskim CSW. Zakończyliśmy zatem ostatnie z naszych przedsięwzięć 2012 roku. Sezon jak i rok kalendarzowy 2012 za nami więc nadszedł czas na podsumowania naszej wspólnej działalności. Rozpoczęliśmy od wielkiego "buum" stając się prawnymi właścicielami herbu KS Apator. Pozwalało to żyć wielką nadzieją na udany kibicowski sezon. W praktyce wyszło jednak gorzej. Po przespanym wręcz sezonie żużlowym wydawało się, że zmarnowaliśmy kolejny rok. Nic bardziej mylnego...grudzień był prawdziwym show w wykonaniu KRZYŻAKÓW. Zapraszamy na kibicowskie podsumowanie całego roku 2012!

Herb KS Apator jest NASZ!

W trakcie oczekiwania na sezon Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej na mocy decyzji z 17 stycznia 2012 roku udzielił Stowarzyszeniu Sympatyków Sportu Żużlowego „Krzyżacy” prawa ochronnego do znaku słowno – graficznego KS APATOR Toruń. Od tego dnia kibice stali się jedynymi prawowitymi właścicielami herbu.


Speedway na lodzie.

29 stycznia: Pierwszą okazją do wykazania się w 2012 roku była Speedway Gala na Tor-Torze. Na charytatywnym turnieju IX Mistrzostw Torunia w żużlu na lodzie stawili się "kibice z młyna" w liczbie ponad 100 gardeł. Doping "za bramką" był treningiem przed sezonem. Tradycyjnie już najczęstszym okrzykiem było gromkie Mirek Kowalik oraz Per, Per, Per Jonsson!

Jednocześnie wraz z „postępem technologicznym” postanowiono, że oprawę będzie można wesprzeć SMSem.

Patriotycznie.
1 marca: "KU WASZEJ PAMIĘCI ŻOŁNIERZE WYKLĘCI" - akcja grupy Ultra Familiares'08. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu kibice z grupy UF'08 pokazali, że kibol to patriota. Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych na moście kolejowym wywieszono transparent z takim właśnie hasłem.


W Marcu zakończyła się również druga edycja Walki Osiedli. Zwyciężył w niej Fan Club Pigża przed Rubinkowem i Lewą Stroną Wisły. Udało się zebrać 2 569,34 zł. Pieniądze ze zbiórki przeznaczono na uszycie flagi Apator Toruń, która zadebiutowała na meczu ze Stalą Gorzów...

...oraz na koszulki zwycięzców WO II:17 marca kibice Apatora dość licznie stawili się w młynie na derbowym sparingu. Przed prawdziwymi potyczkami pojawiło się około 200 kibiców Apatora. Wybudzając się z zimowego snu dość głośno jak na takie zawody wspierano Toruńskie Anioły. Pozytywna atmosfera pozwalała mieć nadzieję na udany sezon ze strony kibiców.


Prawdziwe zmagania czas zacząć!

9 kwietnia: Wreszcie nadszedł sezon, w którym świętowaliśmy 50-lecie klubu KS Apator Toruń. Na inaugurację w Gorzowie na meczu ze Stalą stawiło się 350 kibiców Apatora, którzy bardzo dobrze bawili się na postojach. Doping tego dnia średni i uzależniony od wyników na torze, prawie cała klatka została obwieszona flagami: FC Łysomice, Pokolenie B98, Skarpa, UF, biało - czerwona z herbem, Net F@ns oraz Broniewskiego 98.

15 kwietnia w Toruniu można było usłyszeć „GKS!”, bo oto na mecz przyjechali kibice Wybrzeża. Tego dnia Apator wystawia młyn w postaci 400 głów lecący ze średnim dopingiem. Podczas meczu została rozwinięta sektorówka „Miasto czarnego sportu”, która już parę razy gościła na trybunach. Tego dnia zostaje wywieszone 7 flag: Krzyżacy, FC Łysomice, Skarpa, Pokolenie B98, UF, Net F@ns oraz Broniewskiego 98.


22 kwietnia po wielkiej mobilizacji i zapowiedzi profesjonalnego nagrywania dopingu na meczu z Falubazem Zielona Góra stawiło się 700 fanatyków w młynie. Tego dnia nikogo nie trzeba było nakręcać, dlatego doping był dobry. Na prezentacji została wywieszona sektorówka wzorem z okładek serii gier GTA. Nie obyło się bez częstych „pozdrowień” z Falubazem, na meczu zadebiutowała przyśpiewka „Dla nas ten klub[…]” oraz wywieszono 7 flag: Skarpa, Wrzosy I, FC Łysomice, Krzyżacy, UF, Broniewskiego 98 oraz Net F@ns.


Derby, derby bez przerwy!

Jest taki dzień, kiedy każdy Krzyżak wybiera się na mecz. Są to oczywiście derby. W tym roku kibice zaproponowali klubowi pomysł meczu derbowego w stylu retro i czuwali nad jego realizacją od początku do końca. Derby były bogate w długą mobilizacje na osiedlach i FC. Derby miały być przypomnieniem atmosfery z lat 80, dlatego cięte było konfetti:

Wkrótce przyszedł ten dzień – 13 maja. Tego dnia w młynie stawia się około 1200 Krzyżaków z jednym celem: Udowodnić, że na na trybunach derby zdecydowanie dla Torunia. Doping tego dnia bardzo dobry, nikt nie potrzebował specjalnej zachęty aby dać z siebie wszystko. Tego dnia wiszą: stara flaga Krzyżacy, Forza Apator (replika), barwówka z krzyżem, flaga Mokre, transparent Apator Pany, biało – czerwona flaga z herbem, flaga Tylko Apator oraz transparenty w różnych częściach stadionu rodem z lat 80. Na prezentacji rzucamy dziesiątki kilogramów konfetti, dzięki czemu naprawdę można było poczuć klimat z Broniewskiego 98. Jedną z najlepszych chwil podczas meczu jak i ogólnie na MotoArenie był moment, gdy prawie cały stadion skakał i śpiewał: „Kto nie skacze ten z Bydgoszczy”. Derby dla Torunia!


Sezonu ciąg dalszy...

Nadszedł czas odwiedzić Częstochowę. 20 maja na mecz z Włókniarzem pojechało 79 kibiców Apatora. Do 7 biegu kompletny brak dopingu z obu stron, spowodowany oczywiście żałobą po śmierci byłego zawodnika CKMu, Lee Richardsona. Obyło się bez obustronnych bluzg i napięć.

27 maja na meczu Stal Rzeszów – Apator Toruń obecnych około 20 kibiców Apatora.

Na początku roku prowadziliśmy akcję "1% dla Piotra" skierowaną do osób rozliczających się z Urzędem Skarbowym. Było nam niezmiernie miło poinformować, że udało się zebrać kwotę 721 zł która zostanie w całości przekazana na dalsze leczenie Naszego kolegi.

3 czerwca na meczu Apator Toruń – Unia Tarnów w młynie stawiło się 350 kibiców Apatora. Doping tego dnia był niestety uzależniony od wyniku. Na meczu wiszą flagi: Krzyżacy, UF, Broniewskiego 98 oraz Net F@ns.

10 czerwca na meczu w Lesznie z tamtejszą Unią stawiło się około 80 kibiców Apatora. Część oprawy została wniesiona na sektor, lecz ochrona zauważając, że w jej skład wchodzi hasło "F**K EURO" całą oprawę cofa.

17 czerwca na meczu u siebie ze Spartą Wrocław w młynie zebrało się ponad 100 kibiców Apatora. Większość odpuściła sobie ten mecz. Na meczu wisi flaga UF.

24 czerwca we Wrocławiu na meczu ze Spartą stawiło się 22 kibiców Apatora, którzy nie żałowali przejechania tylu kilometrów, żeby zobaczyć wygraną swojego zespołu w ostatnim biegu.

1 lipca na meczu u siebie z Unią Leszno w młynie stawiło się 300 Krzyżaków. Doping tego dnia był średni. Wywieszamy flagi: FC Łysomice, UF oraz Net F@ns. Podczas prezentacji zostaje rozwieszona sektorówka, a na niej: Świnia w garniturze z krawatem (na którym znajduje się odwrócony herb Unii), która ciągnie za sobą na smyczy trzy świnki. Oprawa przedstawiała prezesa Unii oraz zawodników (których z łatwością można było rozpoznać). Oprawę dopełnia napis: „Hodowco trzody chlewnej – HODUJ ŚWINIE Z GŁOWĄ.” Hasło to odnosi się do powtarzanej w Lesznie do znudzenia reklamy jednego z głównych sponsorów leszczyńskiego klubu.


15 lipca w Tarnowie na meczu z Unią stawiło się 22 kibiców Apatora. Szacunek dla tych, co pojechali tak daleko za Apatorem!

22 lipca Włókniarz Częstochowa przyjechał do Torunia na mecz XIII kolejki Ekstraligi. Tego dnia w młynie stawia się 170 Krzyżaków. Na meczu wisiały flagi: Krzyżacy, UF, Broniewskiego 98 oraz Net F@ns.

Sportowa ulica Kibiców Apatora.

Przyszedł czas na derby! Wielka mobilizacja i gorączka derbowa zaczęła się już dwa tygodnie przed meczem, kiedy to pojawiła się informacja, że na Dworzec Główny udajemy się przemarszem. Było to dość długo oczekiwane wydarzenie, w końcu mieliśmy się pokazać w Toruniu. I pokazaliśmy.
Tymczasem w Bydgoszczy już zadbano, byśmy czuli się jak u siebie :) Ulicę Sportową, przy której mieści się stadion Polonii, przemianowano na ulicę Kibiców Apatora. Akcja odbiła się głośnym echem w lokalnych mediach. Przez długi czas podziwiano spontaniczność i kreatywność kibiców. Trzeba przyznać, że w kwestii działań z zaskoczenia od lat Derby dla Torunia.

29 lipca po wcześniejszej zbiórce ruszamy z Dworca Głównego w liczbie ok 700 kibiców Apatora. W trakcie podróży jest dużo informacji, że w Bydgoszczy pada deszcz i nie wiadomo jak to się przełoży na nawierzchnię toru. Na miejscu policja daje pokaz rozdając mandaty oraz trzymając grupy kibiców w kałużach "po kostki". Niestety z powodu złej pogody mecz zostaje przełożony.

Przed powtórką derbów 5 sierpnia na mecz u siebie ze Stalą Rzeszów w młynie zebrało się 150 kibiców Apatora z flagą Krzyżacy.

7 sierpnia na powtórkę derbów pojechało 800 Krzyżaków, którzy kompletnie zagłuszyli sektory Polonii. Liczba bardzo dobra jak na środek tygodnia. Niestety przed i po meczu kilka osób zostaje zawiniętych. Wywieszamy flagi: Krzyżacy, Skarpa, UF, barwówkę z krzyżem oraz Net F@ns. W połowie meczu zostają odpalone świece dymne i raca. Biała inwazja na „+”. Derby kolejny raz dla Torunia!


12 sierpnia do Zielonej Góry na mecz z Falubazem wybrało się około 67 kibiców Apatora. Wywieszamy flagi: UF oraz Net F@ns. Prowadzimy słaby doping. Była to jedna z naszych porażek kibicowskich sezonu 2012 biorąc pod uwagę fakt, że przed sezonem wyjazd ten był ogłaszany jako nasz priorytet.

19 sierpnia do Gdańska na mecz z Wybrzeżem wybrało się ponad 300-400 kibiców Apatora z flagami: FC Łysomice, biało – czerwoną z herbem oraz UF. Z racji na wakacyjną porę i panującą pogodę wielu fanów wybrało się do Gdańska już w piątek dobrze się bawiąc.

26 sierpnia – mecz ze Stalą Gorzów mógł być ostatnim w tym sezonie, każdy wtedy wiedział: Włókniarz Częstochowa musi wygrać u siebie z Unią Leszno (mało kto wierzył iż jest to możliwe patrząc na bieżące wyniki), a my u siebie nie możemy przegrać.Kilka dni przed meczem toczyła się burzliwa dyskusja,która wywołała poruszenie medialne i wręcz społeczne w naszym mieście, jednak kibice Apatora dopięli swego i podczas meczu nie było „prorządowej stacji” , która miała kręcić i zbierać materiały w trakcie meczu do swojego serialu. Jeszcze przed meczem wszyscy oglądali na telebimie mecz Włókniarz Częstochowa - Unia Leszna, a każda wygrana biegowa Włókniarza była nagradzana brawami. W młynie tego dnia stawiło się 400 kibiców Apatora, którzy wiedzieli, że doping musi ponieść naszych kolarzy do zwycięstwa. Na prezentacji zostaje wywieszony transparent: „NIEZALEŻNIE OD STAWKI MY JESTEŚMY Z WAMI – NAZYWAJĄ NAS KIBOLAMI” . Dodatkowo z młyna leci dużo serpentyn. Po zdjęciu transparentu ukazała się debiutująca flaga Apator Toruń. Po za nią wiszą jeszcze: Krzyżacy, biało – czerwona z herbem, UF oraz Net F@ns. Razem z kibicami Stali Gorzów śpiewamy na dwie strony "pozdrowienia" dla grupy ITI . Podczas meczu doping był bardzo dobry, a gdy już było pewne, że wchodzimy do play off’ów rozpoczęło się świętowanie i flagowisko przy śpiewie: „Apator K, Apator S, Apator już w play off’ach jest!” .


Jedziemy dalej…

9 września: Na meczu półfinałowym w Tarnowie z tamtejszą Unią stawiło się 270 kibiców Apatora z flagami: Krzyżacy, UF, barwówką z herbem oraz Net F@ns. Zachowanie ochrony - bez komentarza.


16 września drugi mecz półfinałowy, tym razem u siebie nie odbył się, z powodu wiadomego spóźnienia. A szkoda, bo doping był bardzo dobry. Kiedy doszła informacja, że meczu nie będzie, idziemy nad parking a następnie pod klatkę gości „pozdrawiając” się nawzajem z Unią Tarnów. Później większość odpuściła, a niektórzy jeszcze „zapaleni emocjami” wychodząc ze stadionu poszli pod sektor gości dalej „wymieniać zdania” z kibicami Unii.

23 września na powtórzonym meczu z Unią Tarnów stawiło się 550 Krzyżaków. Na prezentacji zostaje zaprezentowana żółto-niebiesko-biała kartoniada (niestety piknikowa część nie pomogła za bardzo i nie udało się zrobić z kartoniady daty 1962 - 2012), w środku był herb z czterema gwiazdkami, całość wypełnił napis: „50 LAT TRADYCJI I CHWAŁY – PIELĘGNUJEMY TE IDEAŁY”-nawiązując do obchodów półwiecza KS APATOR. Wydarzenia sprzed tygodnia zmobilizowały każdego, dlatego doping na początku był bardzo dobry, później uzależniony był niestety od wyniku – raz byliśmy już w finale i panowała euforia, raz jechaliśmy o brąz. Na meczu wiszą flagi: OHIO, Krzyżacy, Apator Toruń, barwówka z krzyżem, biało – czerwona z herbem, Skarpa, FC Łysomice, UF oraz Net F@ns.


"Per Jonsson - Wspomnienia z żużlowych torów"
4 października w dawnym Central Parku odbyło się spotkanie promocyjne, którego gościem był Per Jonsson. Per promował swoją książkę pod tytułem „Wspomnienia z żużlowych torów” . Na spotkaniu zgromadziło się wielu kibiców wspierających Pera głośnymi okrzykami. Doprowadzamy naszego idola do wyraźnego wzruszenia. Na spotkaniu wisi transparent w języku angielskim: "Oni przychodzą i odchodzą ale Ty jesteś na zawsze". Przy promocji i oprawie wizualnej tego wieczoru pomagali kibice z UF i SSSŻ Krzyżacy za co ciepłymi słowami podziękował Jacek Gajewski. Per dostał również prezent od przedstawicieli wszystkich kibiców za co całym sercem dziękował nie ukrywając zaskoczenia i wzruszenia. Czując się tego wieczoru w formie Długi Per sam zaproponował otwartą dyskusje i możliwość zadawania mu pytań co wyraźnie świadczy o tym jak związany jest z toruńskimi kibicami. Szwedzkiego idola żegnamy owacjami na stojąco.

14 października: Ostatni mecz u siebie w sezonie 2012, jedno z dwóch spotkań o brąz. Do Torunia przyjeżdża ekipa Falubazu Zielona Góra. W młynie stawia się 500 Krzyżaków. Wiszą transparenty: „CHRIS HOLDER – TORUN’S AUSSIE SPEEDWAY CHAMPION!” -z okazji zdobycia przez naszego "kangura" tytułu IMŚ. Prowadzimy bardzo dobry doping przed meczem. Widząc, że Falubaz nie jest wpuszczany na sektor, jednoczymy się z nimi zwijając flagi i wychodząc z sektora. Idziemy pod klatkę krzycząc, aby ochrona wpuściła Falubaz. Dostajemy gazem, po parunastu minutach wszystko mija i Falubaz wchodzi na sektory, powracamy z dopingiem. Po kilku biegach zostaje rozwinięta żółto – niebiesko – biała sektorówka(zrobiona chwilę przed meczem z połączonych pasów z uwagi na brak możliwości wniesienia sektorówki). Po jej opuszczeniu pojawia się dym z świec dymnych. Po kilku biegach to samo – sektorówka, a wśród niej race. Prawie cały czas były odpalane stroboskopy i petardy hukowe. W ten właśnie sposób udowodniliśmy coś innym ekipom, ale przede wszystkim sobie, to była bez wątpienia jedna z najlepszych chwil na nowym stadionie, na chwilę wrócił klimat rodem z Broniewskiego 98.
Podczas pokazu piro wspólnie z Falubazem były śpiewane hasła antyrządowe i pod adresem ochrony. Jak widać we wspólnej sprawie nawet najwięksi rywale potrafią się jednoczyć co w swojej relacji zaznaczają również kibice z "Zielonki".21 października w Zielonej Górze na ostatnim meczu sezonu stawiło się ponad 110 kibiców Apatora z flagami: Pokolenie B98, UF oraz Net F@ns. Ochrona utrudnia wejście a kilku spóźnionych kibiców nie chce wpuścić na sektor pod pretekstem jego przepełnienia. Kto był na zielonogórskim obiekcie doskonale wie ile osób może pomieścić sektor gości... Standardowo sprawdzamy moc naszego dopingu "pozdrawiając" Falubaz. Jak się okazało po gwizdach byliśmy słyszalni w momentach mobilizacji na sektorze. Brąz zdobywamy na ostatniej prostej co wprawia w totalny szał cały sektor. Emocje jednak szybko opadły i po dekoracji spokojnie opuszczamy lubuską ziemię. W dobrych nastrojach jednak z dużym kibicowskim niedosytem zakończyliśmy sezon 2012.

A po sezonie...?

11 listopada: Na Marszu Niepodległości delegacja kibiców Apatora w liczbie 35-40 osób.

27 listopada grupa kibiców Apatora wyrażała swoje poglądy wobec transferu Tomasza Golloba do Torunia. Kibice Apatora stawiają sprawę jasno - nie chcemy wychowanka Polonii Bydgoszcz. Wspólnie rozwieszono 2 transparenty przed Motoareną oraz wykrzyczano kilka przyśpiewek. Jeden z transparentów mówił wprost „NIE DLA GOLLOBA W TORUNIU !” drugi zaś o treści „GOLLOBA I ZŁOTO SOBIE KUPICIE – NAS NA MECZACH NIE ZOBACZYCIE”. Dodatkowo nad wejściem głównym odpalono 2 znicze symbolizujące koniec prawdziwego toruńskiego żużla z tradycjami. Podczas okrzyków odpalone zostały 3 race i świeca dymna, aby pokazać jak ważny jest dla nas ten sport i jak wiele radości dawał nam ten klub w poprzednich sezonach. Akcja nie była wcześniej nagłośniona i została zorganizowana spontanicznie w godzinach popołudniowych tym bardziej grupa ok. 25 osób zebranych w ciągu chwili świadczy o tym jak nam kibicom zależy na tym klubie.


W Toruniu i w okolicach mury przybrały trzy kolory. Apator Graffiti Team zaczyna działać:
Grudzień pod znakiem Apatora.

Pomimo, że sezon dawno się skończył, grudzień był bardzo ciekawym miesiącem, pod względem kibicowskim. Na początku ruszyła Walka Osiedli ( III edycja). Tym razem zbieramy na przenośny zestaw nagłaśniający.

11 grudnia grupa kibiców Apatora ponownie wyrażała swoje zdanie wobec transferu Golloba do Torunia. Tym razem przed Hotelem Bulwar podczas konferencji z udziałem Golloba.
Śpiewano: „Apator to my! Apator to my! Nie U...x i jego psy!” oraz "Golloba chcecie, tradycji nie szanujecie". Nie potrzeba była obecna tam Straż Miejska, ponieważ wszystko odbyło się w kulturalny sposób. Redakcja krzyzacy.net obecna na tym spotkaniu wyraźnie zaznaczyła tam swoją obecność zadając jako jedyna niewygodne pytania czego nie omieszkały zaznaczyć inne media.

OD KIBICÓW - DLA KIBICÓW!

Koniec roku w wykonaniu fanatyków Apatora był niczym finisz R.Sullivana w Z.G. podczas meczu o brąz. Do ostatnich dni roku nie odpuszczaliśmy nadrabiając chyba za cały sezon żużlowy. Okres świąteczny pokazał NAS-KIBICÓW w zupełnie innym świetle niż widzi nas większość społeczeństwa.
Głównie z inicjatywy kibiców Apatora ze Skarpy została przeprowadzona zbiórka pluszaków, zabawek i słodyczy na paczki dla dzieci przebywających w Szpitalu Dziecięcym Na Skarpie. Po wielkiej mobilizacji i dzięki Waszej hojności chłopakom ze Skarpy udaje się zrobić 40 na prawdę "bogatych" paczek. Po pierwszych dniach akcji myśleliśmy już o anulowaniu zbiórki. W głowach już pojawiła się myśl "jak wytłumaczymy się ordynatorowi szpitala, że nie przyjdziemy do dzieciaków", jednak ostatnie dni inicjatywy to prawdziwy zryw Krzyżaków. Tak oto 21 grudnia delegacja osiedla Skarpa, UF'08 i SSSŻ Krzyżacy udała się do chorych dzieci. Mikołaj przyodziany w żółto-niebiesko-biały szal z workiem prezentów na pewno umilił pobyt w szpitalu najmłodszym pacjentom. Dało się to zresztą zauważyć po uśmiechach nie tylko u nich ale i u ich rodziców. Kilka spotkań przy szpitalnych łóżkach czy na stacji dializ, które dostarczyły nie małych wzruszeń na pewno pozostanie na długo w pamięci całej delegacji Apatora. Emocje mimo wszystko były bardzo pozytywne. Mimo iż widok smutny a u wielu dzieciaków nie mały ból to nasza wizyta i krótka rozmowa z Mikołajem choć na chwilę pozwalała o tym zapomnieć. Ci, którzy dołożyli choć najmniejszą cegiełkę do tej akcji, oglądając zdjęcia z wizyty w szpitalu na pewno odczuli wielką satysfakcje ze spełnienia dobrego uczynku. Szkoda, że dopiero teraz udało nam się zorganizować taką zbiórkę ale lepiej późno niż wcale. Cała wizyta trwała nieco ponad 2h. Po spotkaniu na świetlicy jednego z oddziałów, który został wcześniej wybrany przez władze szpitala udaliśmy się do tych, którzy nie mogli o własnych siłach przyjść po paczkę. Po tym jak okazało się, że mamy więcej paczek niż jest pacjentów wraz z oprowadzająca nas Panią pielęgniarką postanawiamy obdarować dzieci z innego oddziału. Warto dodać, że przy okazji rozdawania prezentów pomocnicy Mikołaja częstują słodkościami rodziców dzieci, pracowników szpitala i gości napotkanych na szpitalnym korytarzu. Cała wizyta upłynęła nam pod znakiem uśmiechu i pozytywnych emocji. Cały tydzień pokazał, że kibice są aktywni także po za stadionem. Wielki szacunek dla Skarpy i wszystkich, którzy w większym lub mniejszym stopniu przyczynili się do ogromnego sukcesu akcji! Jedyne co boli to, że media tak wyczulone na środowisko kibiców dziwnym trafem nie zauważyły tego szlachetnego czynu. Przykre tym bardziej, że to właśnie takie akcje powinny dawać przykład reszcie społeczeństwa. Nas jednak nie przeraża a wręcz motywuje brak rozgłosu. Zatem za rok powtórka.


25 grudnia zatem w pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia z reszty słodyczy i zabawek, które pozostały po akcji "szpital" tworzymy jedną wielką paczkę która trafia do Domu Dziecka na Rubinkowie. Kierownictwo placówki nie ukrywało zaskoczenia ale z radością i otwartymi rękoma przyjęło nasz dar serca. Jak widać wielu z nas odczuwa potrzebę pomagania innym czym zaprzeczamy wszelkiej negatywnej opinii na temat KIBOLI.
Ostatnim wydarzeniem kibicowskim w roku 2012 była wystawa „Trzy pokolenia – jedna miłość”. W myśl zasady OD KIBICÓW-DLA KIBICÓW Stowarzyszenie "Krzyżacy" postanowiło uczcić 50-lecie klubu. W klimacie ryczącego silnika motoru i dopingu kibiców można było podziwiać kibicowskie zdjęcia oraz eksponaty. Jednak podsumowanie tego wydarzenia już niebawem w osobnym artykule na krzyzacy.net


Nasze liczby:
U siebie:
- z Wybrzeżem Gdańsk: 400
- z Falubazem Zielona Góra: 700
- z Polonią Bydgoszcz: 1200
- z Unią Tarnów: 350
- ze Spartą Wrocław: +100
- z Unią Leszno: 300
- z Włókniarzem Częstochowa: 170
- ze Stalą Rzeszów: 150
- ze Stalą Gorzów: 400
- z Unią Tarnów (półfinał): 550
- z Falubazem Zielona Góra (o brąz): 500
Na wyjeździe:
- w Gorzowie: 350
- w Częstochowie: 79
- w Rzeszowie: 20 (?)
- w Lesznie: 80
- we Wrocławiu: 22
- W Tarnowie: 22
- w Bydgoszczy: 800
- w Zielonej Górze: 67
- w Gdańsku: 300-400
- w Tarnowie (półfinał): 270
- w Zielonej Górze (o brąz): +110

Podsumowując, musimy nauczyć się dyscypliny i zgrania, nasz doping nie może być zależny od wyniku na torze – śpiewamy tak, jak kochamy ten klub, a nie tak jak jeżdżą nasi kolarze! Niektóre osoby tylko narzekają nie dając nic od siebie. Jak widać po akcji świątecznej można się wykazać nie będąc członkiem żadnej ze zorganizowanych grup kibicowskich. Wystarczą chęci i trochę mobilizacji. Może rok 2013 powinien być czasem rozpoczęcia działania i udzielania się? Pamiętajcie APATOR TO MY!

A jaki będzie ten 2013 rok? Czas pokaże…


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl