Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

W. Stępniewski - Liczę na obecność prawdziwych kibiców
2012-05-09 17:49:36, Dodał: , Źródło: inf. własne
13 maja - ten dzień dla kibiców Apatora będzie dniem wyjątkowym. Odbędą się wówczas 81 Derby Pomorza.

Kolejny raz pokażemy wyższość sporowo-kibicowskiego Torunia nad Bydgoszczą. Atmosfera, która panuje wokół tego spotkania udziela się również włodarzom Naszego klubu czego dowodem są słowa z prezesem Wojciechem Stępniewskim silnie wspierającego Retro Derby, akcję Konfetti na całym stadionie i Wszyscy na biało.

Czym klub chce zaskoczyć kibiców w najbliższym meczu?
Wojciech Stępniewski: W najbliższą niedzielę odbędą się 85 DERBY POMORZA, tym razem w stylu RETRO! Jest to jeden z elementów obchodów 50-lecia istnienia naszego Klubu. Z tej okazji, wspólnie z SSSŻ "Krzyżacy" chcemy spróbować odtworzyć stadionową atmosferę z 1986 roku gdy KS Apator sięgnął po swój pierwszy tytuł Drużynowego Mistrza Polski. Tego jeszcze nie było na polskich stadionach.

Czyli czeka nas kolejny mecz i ciężka walka o ligowe punkty?
Derby Pomorza są w polskim żużlu wydarzeniem wyjątkowym, elektryzującym nie tylko kibiców, ale niemal społeczności obu miast. Niedzielny mecz nie jest więc zwykłym spotkaniem dwóch żużlowych klubów o dwa ligowe punkty, ale częścią "świętej wojny" o prymat w naszym regionie, której stawką jest duma i honor.

Derby Pomorza zawsze były meczem o ogromną stawkę, czy tak jest i teraz?
Oczywiście, wysoka stawka wielu zawodników paraliżuje, ale właśnie dlatego Derby Pomorza rządzą się swoimi prawami. Niespodzianki to derbowa codzienność, bo nie chodzi tu tylko o punkty, które można zdobywać na wielu torach.

Z tymi emocjami w ostatnich latach bywało jednak różnie, czy sławne toruńsko-bydgoskie Derby Pomorza nie są już historią?
Przeciwnie, dla nas to teraźniejszość. Derby Pomorza zawsze wywołują dodatkowe emocje, ale również mobilizacje w parkingu i na trybunach. Wszyscy odczuwamy już pewne napięcie, to nie jest zwykły mecz i to nie jest zwykły okres w sezonie. Ten mecz musi być i będzie dla nas przełomem.

Po porażce z Falubazem wielu kibiców skreśliło toruńską drużynę...
Drużyna wie, jakie popełniła błędy, ale kibice to wyjątkowi ludzie, którzy w takich momentach potrafią nas wspierać jeszcze mocniej. Dlatego bardzo liczę na to, że toruńscy kibice - jak w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych - będą murem stali za naszą drużyną. To nasza drużyna i nasze Derby. Wspólnie jedziemy po zwycięstwo.

Liczy pan na Derbowy komplet publiczności na MotoArenie?
Liczę na obecność prawdziwych kibiców i ich wspaniały doping. Jest on nam niezwykle potrzebny, zawodnicy potrzebują wsparcia, właśnie teraz, właśnie przed meczem z Bydgoszczą potrzebujemy jeszcze bardziej. Zapraszamy na stadion wszystkich, zapewniamy z naszej strony, że drużyna da z siebie wszystko. Ponadto realizowany będzie pomysł Stowarzyszenia "Krzyżacy", czyli Derby Retro. Wiele elementów będzie nawiązywało do lat 80-tych, także pod wieloma względami będzie to mecz wyjątkowy!

Z czym Panu kojarzą się Derbowe spotkania? Mam Pan jakieś szczególne wspomnienia?
Zawsze mam w pamięci sektor gości w Bydgoszczy wypełniony przez toruńskich kibiców ubranych na biało wspaniale dopingujący i doskonale słyszalny w parkingu, który akurat na stadionie przy ul. Sportowej jest bardzo daleko. Nawet w parkingu, mimo ryku motocykli wszyscy czujemy, że nie jesteśmy sami, a to jest moc. Chciałbym, żeby ta wyjazdowa atmosfera, ta moc zagościła w niedzielę na MotoArenie.

Akcja "Wszyscy na Biało" przenosi się na MotoArenę?
Tak! Chciałbym zaapelować, żeby na niedzielny mecz kibice przyszli ubrani w białe elementy stroju (najlepiej koszulki). Zawodnicy zostaną poinformowani, co oznaczają białe koszulki u toruńskich kibiców. Sam taką mam zamiar założyć, bo to nasza drużyna!

Wracając do Derbów Retro, od których rozpoczęliśmy naszą rozmowę, co to w praktyce oznacza?
W tym szczególnym meczu będzie możliwość legalnego użycia konfetti podczas prezentacji. Jest to fajna tradycja jeszcze z lat 80., która wzbogacała żużlowe spotkania na Broniewskiego. Będzie to z pewnością widok zapierający dech w piersiach i przypominający atmosferę z tamtych lat. Widziałem podobną akcję na stadionie poznańskiego Lecha i proszę mi wierzyć, że warto to zobaczyć. Do lat 80-tych powrócimy także za sprawą muzyki na stadionie, programu zawodów i wielu innych elementów. Będziemy o nich informować w najbliższych dniach, mamy nadzieję, że wspólnie z "Krzyżakami" uda nam się Państwa zaskoczyć.

Na trybunach szykuje się wyjątkowe widowisko, a na torze spodziewa się Pan pewnej wygranej?
Wszyscy wiemy, o co jedziemy i kogo musimy pokonać. Jedziemy o dumę i honor, wartości dla nas bezcenne.

Na koniec chciał Pan przekazać prośbę od kapitana zespołu Ryana Sullivana do toruńskich kibiców...
Tak, Ryan Sullivan w imieniu całej drużyny chciałby prosić wszystkich kibiców, aby po meczu pozostali na stadionie. Drużyna po meczu chciałby móc podziękować kibicom za doping i za to, że pozostają z nią Państwo na dobre i na złe. Państwa obecność na Derbach Pomorza jest dla nas wszystkich bardzo ważna! DERBY DLA TORUNIA!


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl