Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

„To nie zabawa, to styl naszego życia”- podsumowanie sezonu UF’08 (część I)
2009-01-05 22:50:27, Dodał: , Źródło:
Koniec sezonu już dawno za nami. Jednak początek nowego roku to odpowiedni czas na podsumowania i rozliczenia. Grupa Ultra Familiares’08 postanowiła podzielić się z czytelnikami serwisu Krzyżacy.net swoimi wrażeniami, osiągnięciami i wpadkami sezonu 2008. Zachęcamy do przeczytania artykułu opisującego działalność grupy UF’08.

Sezon 2008 okazał się przełomowy nie tylko ze względu na zdobycie DMP przez naszą drużynę, czy też dlatego, że to ostatni sezon na Broniewskiego 98, czy przez ogromne pieniądze włożone w budowanie składu. Przełom nastąpił także w ruchu kibicowskim.  26 stycznia 2008 powstała pierwsza grupa Ultras. Dawniej oprawami zajmowała się grupa fanatyków zasiadająca na prostej naprzeciwko trybuny głównej, jednak nie „występowali” oni pod konkretną oficjalną nazwą. Po wielu latach „posuchy” w świecie ultraski na Apatorze z inicjatywy kilku młodych kibiców narodziła się grupa Ultra Familiares’08 (więcej o UF w zakładce na stronie głównej). Sezon minął, emocje opadły, tak więc można już na chłodno i z pewnym dystansem podsumować rok pod kątem opraw i dopingu na Broniewskiego 98. Oceniając od środka to co osiągnęliśmy, a czego nie udało się wykonać, mogę naszej grupie postawić 4- z czystym sumieniem. Być może to ocena zbyt wygórowana dla wielu, a dla innych zbyt niska, jednak będąc w grupie ocenia się nie tylko efekt końcowy ale cały proces od planów poprzez wykonanie i realizację założonego celu. Tak więc ocenę każdy indywidualnie może wystawić patrząc już na końcową fazę naszej pracy. Aby nie pozostawić Was na sucho z obrazkami, które pewnie jak za mgłą przewijają się w głowie, myśląc sobie „co to UF zrobiło na meczu z Tarnowem czy Gorzowem?” itd. przejdę do podsumowania sezonu kibicowskiego 2008 okiem ultrasa.

Pierwszym przetarciem przed sezonem żużlowym były V Indywidualne Mistrzostwa Torunia w speedway’u na lodzie. Po raz pierwszy na tych zawodach w zorganizowanym młynie, prezentujemy oprawę. Doping prowadzony przez większą część zawodów, wzbogacamy pirotechniką. Skromnie ale efektownie rozświetlamy sektor dopingujących odpalając 4 race, a następnie kilka stroboskopów. Początkowo dobra zabawa i doping (jak na tego typu zawody), ale końcówka zawodów nasuwa nam myśl - „ehhh jednak czeka nas ciężka robota”. Po tych zawodach wielu zaczęło się zastanawiać czy to faktycznie ruszy na Apatorze, czy UF’08 będzie raczej grupą jednego sezonu jeśli nie jednego meczu.

My, ultrasi pełni zapału i potencjału już na przełomie lutego i marca byliśmy w trakcie przygotowywania pierwszej oprawy, chcąc być gotowymi na „pierwszy gwizdek”. Przed sezonem ustalamy swoje priorytety wyjazdowe jak i oprawy w Toruniu, nad którymi trzeba popracować szczególnie ostro. Zapracowani, pełni nadziei ale i nerwów, co nas czeka odliczaliśmy dni do inauguracji i naszego debiutu.


6 kwietnia: Apator - Stal Rzeszów
Pod silną presją kibiców od kilku dni piszących na forum „ciekawe co pokaże nowa grupa ultras”, prezentujemy swoją pierwszą oprawę. Na prezentację rozwijamy 3 sektorówki 19, puchar, 62, a na górze sektora prezentujemy napis „Dla nas i tak jesteście mistrzami”, co miało być swego rodzaju podziękowaniem za sezon 2007 i nawiązaniem do przegranej w finale. „Pierwsze koty za płoty” i...już widać, że jesteśmy jeszcze amatorami jeśli chodzi o oprawy. Litery na transparencie, które wydawały się być duże jeszcze dzień wcześniej okazały się ledwo widoczne, nawet z 1 łuku. W napięciu czekaliśmy co wyniknie z 2 oprawy, większość z nas nawet nie orientowała się jaki jest wynik meczu , przez przejęcie się nową rolą i swoimi obowiązkami. Następnie odpalamy na dole sektora kilkanaście rac, machając w sektorze nowymi flagami na kijach w liczbie ok. 120. Na górze rozwijamy transparent „Ultra Familiares’08” mający wypromować naszą grupę. Okazuje się to kompletnym niewypałem, gdyż nikt nie pomyślał, że machając flagami zasłonimy płótno. Całość jednak wychodzwychodzi fajnie, więc nie przejmowaliśmy się drobnymi wpadkami. Na koniec prezentujemy 3 część oprawy meczowej. Rozwijamy pasy materiału, po 3 w każdym kolorze,  a to w asyście kilku świec dymnych w barwach klubowych. Początkowo słabo naciągnięte pasy wyglądają nędznie jednak po pojawieniu się Ż-N-B dymu całość nieźle wygląda. Tak oto inaugurację zaliczamy na + mimo kilku wpadek. Posypały się pierwsze opinie, jedne pozytywne inne krytyczne i to te drugie motywowały nas do jeszcze cięższej pracy.


13 kwietnia: Sparta Wrocław - Apator
Na ten wyjazd nie udajemy się zorganizowaną grupą, oszczędzając fundusze na kolejny mecz. Członkowie UF’08 indywidualnie udają się na ten mecz, więc nie pokazujemy się na nim oficjalnie jako grupa.


20 kwietnia: Apator - Falubaz Zielona Góra
Jeden z priorytetów jeśli chodzi o kibiców tak więc i oprawa starannie przygotowywana. Na prezentacji tworzymy poziomą flagę z szarf materiału, co było absolutnym nowatorstwem na naszym obiekcie, a na dole i po bokach sektora rozdajemy machajki. Z racji tego że na tym meczu gościmy naszych przyjaciół z Chorzowa, z którymi świętujemy 20-lecie zgody, druga oprawa odnosiła się do tej okazji. Wychodząc z założenia „co 2 grupy to nie 1” postanawiamy wraz z Net F@nsami zrobić oprawę na 1 łuk i nasz sektor wspólnie. W naszym sektorze rozwijamy niebieskie i białe pasy oraz „eRkę” (9x9m) , na 1 łuku herb Apatora wraz z pasami w barwach. Nad wyjazdem karetek podnosimy trans „20 Lat Śląsko-Krzyżackiej Przyjaźni”, a nad całością oprawy odpalamy 30 rac. Całość oceniamy na duży plus poza zgraniem z NF ale jak się powiada „pierwsze śliwki robaczywki”. Na koniec spotkania w sektorze ponownie rozdajemy flagi, tym razem w asyście ogni wrocławskich, po których zgaśnięciu odpalamy stroboskopy, co również wychodzi ciekawie.


1 maja: Włókniarz Częstochowa - Apator
Drugi wyjazd tego sezonu jest jednym z naszych priorytetów. Pierwszy zorganizowany wyjazd naszej grupy zaliczamy prawie w komplecie. Na miejscu jednak czeka nas niemiła niespodzianka. Nadzwyczaj dokładnie przeszukane nasze rzeczy i zarekwirowanie przez miejscową ochronę pirotechniki wartej łącznie ok. 350zł już na wstępie pozbawiają nas jakichkolwiek nadziei na dobrą oprawę. Na prezentacji wywieszamy transparent „Krzyżacka krucjata przybyła”, który nadzwyczaj dobrze prezentuje się w sektorze i jest dobrze widoczny na całym stadionie. Dodając do tego sporą ilość konfetti oraz machając wspólnie z NF flagami, prezentacja wychodzi całkiem nieźle biorąc pod uwagę początkowe problemy. Tego dnia nasza grupa w całości przyodziana w kolorowe pasiaki jest dobrze widziana wśród gości i do czasu nieźle słyszalna. Początkowo dobry doping jednak z czasem zajmowanie się wszystkim na raz powoduje, że wytwarza się samowolka w dopingu. W połowie meczu staramy się ułożyć pasy materiału w poziomie, jednak obecność kompletnie niekumatych osób na wyjeździe powoduje to, że rezygnujemy z tej opcji. Następnie prezentujemy pasy już w pionie, początkowo zniechęceni takim obrotem sprawy jak dostrzegamy po meczu na zdjęciach wychodzi to nieźle. Godne uwagi jest to, że nasza grupa już na początku sezonu zostaje zauważona. Zaczepna oprawa ze strony UF’04 (Włókniarz) z transparentem „UF jest tylko jedno”, miała nas rozdrażnić…jednak przeciwnie, widząc, że inne ekipy już czują nasz oddech na plecach wiemy, że idziemy dobrą drogą. Po zwycięstwie pełni humoru z nadkompletem w busie wracamy do Torunia.


4 maja: Apator - Unia Tarnów
5 kolejka  spotkań to „piknik” na meczu z tarnowskimi „Jaskółkami” . Początkowo plany podjęcia się oprawy na ten mecz i nastawienie na doping mimo meczu „do jednej bramki”. Jednak ze względów finansowych oprawy nie prezentujemy, a doping z racji, nawet jak na taki mecz, nędznej liczby w młynie jest fatalny. Mecz typowo do odjechania bez żadnych atrakcji tak więc ciężko cokolwiek oceniać z naszej strony.


16 maja: Unia Leszno - Apator
Wyjazd zaliczany do naszych priorytetów przed sezonem okazuje się lekkim niewypałem ze względu na porę rozgrywania spotkania. Mecz w tygodniu, a dodatkowo w okresie kiedy kilku członków i tak mało licznej grupy ma maturę, tak więc na wyjazd udały się pojedyncze osoby z grupy. Oprawę na tym meczu prezentuję NF, więc Leszno ze strony naszej grupy na spory minus. Jedynym pozytywnym akcentem jest to, iż nasza drużyna wygrywa zacięte spotkanie, dlatego wracamy w dobrych nastrojach.


1 czerwca: Apator-Stal Gorzów
Ostatnia kolejka przed rewanżami przypadła w dzień dziecka i tego dnia faktycznie bawimy się jak dzieci. W młynie doczekaliśmy się okazałej liczby fanów, a oprawy przygotowane przez ultrasów również stały już na prawdziwym ekstraligowym poziomie. Odkładane od kilku kolejek fundusze w końcu dały o sobie znać. Początkowo nic nie wskazuje, że będzie to dobry mecz na trybunach. Przeczucia te wiązały się z przykrą historią, która nastąpiła kilka dni przed meczem. W wypadku zginął jeden z kibiców Apatora, więc na prezentacji nastąpiła minuta ciszy, a w naszym sektorze odpalona zostaje 1 symboliczna raca nad transparentem z imieniem naszego kolegi Tomka. Pod imieniem i symboliczną świecą widniał tekst „Kochał motory, umarł z miłości”. Potem atmosfera w miarę przebiegu spotkania rozkręcała się. Po 10 biegu prezentujemy płótno z herbem Apatora, po jego bokach rozdajemy ok. 120 flag, a na górze sektora podnosimy transparent „NASZE ŻYCIE”.  Ostatnia oprawa miała miejsce po 13 biegu. Wtedy to prezentujemy malowidło przedstawiające kibica w pasiaku z podniesionymi ku górze rękoma. Pracowano nad tym sporo czasu tym bardziej cieszyło nas to, iż nasz „pasiak” dostał wiele pochwał na forum i bezpośrednio wyrażanych opinii. Nasze płótno wzbogacamy w sektorze rozdając w totalnym chaosie małe barwówki i balony w barwach KSA. Na płocie natomiast zawieszamy hasło „Stojąc z nami wiesz co to wierność”, które jest dobrze widoczne, gdyż po raz pierwszy malujemy białą farbą na czarnym tle, co wychodzi na duży plus.

Ciąg dalszy już niedługo :)

Autor: Seba_UF'08


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl