Kryżacki Typer Forum Sklep kibica Redakcja
KRZYZACY.NET NA YOUTUBE
POPRZEDNI MECZ
NASTĘPNY MECZ
9.04.2021

2 Runda Ekstraligi

Sparta
Wrocław

Herb
51:39

Apator
Toruń

Herb
16.04.2021, godz. 18.00

3 Runda Ekstraligi

Unia
Leszno

Herb
VS

Apator
Toruń

Herb
reklama
TABELA LIGOWA
Drużyna Mecze Zwyc. Rem. Przegr. Bon. Pkt. +/-
1. Sparta Wrocław 1 1 0 0 0 2 +12
2. Apator Toruń 2 1 0 1 0 2 0
3. Stal Gorzów 1 1 0 0 0 2 +6
4. Falubaz Zielona Góra 2 1 0 1 0 2 0
5. Włókniarz Częstochowa 0 0 0 0 0 0 0
6. Motor Lublin 0 0 0 0 0 0 0
7. Unia Leszno 1 0 0 1 0 0 -6
8. GKM Grudziądz 1 0 0 1 0 0 -12
STATYSTYKI ZAWODNIKÓW
Zawodnik Mecze Biegi Pkt. Bon. Razem Śr. bieg.
Robert Lambert 0 0 0 0 0 -
Krzysztof Lewandowski - - - - - -
Karol Żupiński - - - - - -
Adrian Miedziński 0 0 0 0 0 -
Tobiasz Musielak 0 0 0 0 0 -
Chris Holder 0 0 0 0 0 -
Paweł Przedpełski 0 0 0 0 0 -
Kamil Marciniec 0 0 0 0 0 -
Jack Holder 0 0 0 0 0 -
Petr Chlupac - - - - - -
ARTYKUŁY O KIBICACH APATORA

» [2012-03-16] Gazeta Nowości - "Z trybun widok na przeszłość"

» [2012-02-18] Gazeta Nowości - "Marka grzechu warta"

» [2012-02-11] Gazeta Pomorska - "Kibiców interes z Apatorem"

» [2010-07-01] Portalkibica.pl - "Łuczniczka w barwach Apatora"

» [2010-01-26] Tygodnik Żużlowy - "Będzie ulica Jonssona!"

[Archiwum artykułów]

REKLAMA

Krzyzacy.net

CO Z TYM APATOREM? - osobiste refleksje autora
2010-07-15 20:14:51, Dodał: krzyzak1962, Źródło: inf. własna
Właśnie wróciłem z pracy i zacząłem się zastanawiać nad sytuacją Apatora. Mówiąc szczerze wygląda ona lepiej niż jest naprawdę. Apator przegrał prawie wszystkie mecze na wyjeździe, przy czym prawie każdy mecz kończył się pogromem, za wyjątkiem zwycięstwa nad Włókniarzem. Nawet ostatni mecz z Unią Tarnów wypadł poniżej oczekiwań, gdzie Nasi startowali z pozycji faworyta. Co się dzieje z naszymi kolarzami? Jak to możliwe, że drużyna od początku sezonu uznawana za faworyta może mieć ogromne problemy aby uplasować się w pierwszej szóstce?

Jestem bardzo spokojnym człowiekiem, potrafię bardzo dużo znieść i zrozumieć. Ale ostatnie porażki doprowadzają mnie do wyczerpana nerwowego. Cała drużyna (z wyjątkiem Adriana Miedzińskiego i Ryana Sullivana) jedzie jak zawodnicy z pierwszej ligi. Po kolei:

Hans (Złotówa) Andersen – W Toruniu radzi sobie całkiem dobrze, bo jego średnia biegowa wynosi 2,207. Średnia wyjazdowa nie jest już taka świetna – 1,375. Z meczu na mecz średnia Złotówki spada. Może podwyżkę??

Wiesław Jaguś – Jedyny zawodnik, któremu jestem skłonny wybaczyć tak słaby sezon. Po pierwsze, Wiesiu nie jest już młodym zawodnikiem. Pod drugie przez ostatnie 18 lat jeździł na równym, dobrym poziomie, więc nie rozumiem kibiców, którzy wyzywają go od „cieniasów”. W końcu musi przyjść słabszy sezon. „Wiesiu Jaguś – żywy przykład lojalności, on zasługuje na SZACUNEK, to NIE PODLEGA WĄTPLIWOŚCI.!!!” Średnia w domu – 2,000 wyjazd – 1,080

Adrian Miedziński – Prawdę mówiąc wyrósł na lidera toruńskiego klubu. Tylko on zagraża naszym przeciwnikom na, tyle, że zalewają mu cały start wodą, by zwolnić jego atomowe wyjście z pod taśmy. Miedziak jest najlepiej punktującym zawodnikiem KSA, a jego średnia w domu i na wyjeździe wynosi odpowiednio 2,345 i 1,586.

Darcy Ward - Wydaje mi się, że troszkę mu sodówa do głowy uderzyła. Obecnie nawet Emil Pulczyński robi więcej punktów od naszego Mistrza Świata z Australii. Darcy musi się zastanowić czy chce jeździć na żużlu, czy pić i podrywać laski w toruńskich nocnych klubach. Albo procenty we krwi albo na koncie. Jego średnia w domu to 1,467 a na wyjeździe marne 0,545. Stanowczo na minus.

Chris Holder – Sezon 2010 może uznać za przeciętny. Jego średnia nie jest powalająca. W domu 2,003, na wyjeździe 1,345. Po wygranym turnieju GP w Cardiff, pojawiły się dwa pełne zera w Zielonej Górze. W mecz z Tarnowem można było oglądać w miarę przyzwoitą jego jazdę. Jeśli dalej będzie jeździł na równym poziomie to być może dostanie w przyszłym roku zatrudnienie w naszym klubie.

Ryan Sullivan – razem z Miedzińskim najmocniejszy punkt naszego zespołu. W statystykach znalazł się na 12 miejscu w Ekstralidze. Tuż przed nim uplasował się Adrian. Jest to średni sezon dla Ryana, jak z resztą dla większości naszych kolarzy. Średnia w domu 2,214 a na wyjeździe 1,719.

Emil Pulczyński – Młody zawodnik naszego klubu nie ma nawet kiedy pokazać swoich umiejętności. Średnią na wyjeździe ma nawet większą od Warda! Wynosi ona 0,818. Jeśli dadzą mu więcej pojeździć to jest szansa na dalszy jego rozwój. Na plus.

Michael Jepsen Jensen – nowy nabytek Apatora spisuje się bardzo dobrze. Ze średnią w domu 2,000 i na wyjeździe 1,100 uplasował się na 30 miejscu w Ekstralidze. Miejmy nadzieje, że nie zaprzepaści swojej szansy i nadal będzie się rozwijał i tego bardzo mu życzę. Raczej plus.

Wychodzi nam 5 plusów i 3 minusy. Skąd, więc tak żałosne wyniki? Chyba należałoby spytać samych zawodników. Nie potrzeba nam gwiazd robiących komplety. Wystarczy nam 6 zawodników, którzy będą robić, po 8 pkt. Prosty rachunek: 6x8=48 i mecz wygrany.

PUSTA MOTOARENA

Od początku sezonu włodarze toruńskiego klubu zmagają się z niską frekwencją na MA. Pobudzeni zeszłorocznym szałem i wypełnionymi trybunami postanowili na tym troszkę zarobić i ustalili bardzo wysokie ceny biletów. Ale kibice sukcesu i fanatycy stadionu odwrócili się od żużla. Na mecz przychodzi nie więcej niż 8000 ludzi. Nie pomogły nawet kiełbaski dodawane do biletów. I dobrze. Ceny zaczęły spadać i na najbliższy mecz bilet na strefę niebieską można będzie kupić za 25 zł. Czuję jednak, że nie ściągnie to wielu kibiców. Pomyślmy. Czy na Broniewskiego zawsze był komplet? Tylko na derbach i na finale. A na zwykłym meczu było właśnie około 9 000 osób. Nie róbmy, więc tragedii z frekwencji. Nie jest źle.

Zawodnicy a Kibice

Zastanawia mnie stosunek zawodników do kibiców. Wielu fanów jeździ za naszymi rycerzami w najdalsze zakątki Polski. Dopinguje, organizuje oprawy i wspiera swoją drużynę. Dlaczego nie działa to w dwie strony? Dlaczego zawodnicy z wielką łaską wychodzą po meczu podziękować za doping? Czyżby kibice byli dla nich nikim? Można zauważyć, że nasi kolarze bardziej przejmują się sponsorami niż kibicami. Może trzeba im przypomnieć skąd biorą się sponsorzy? Sponsorzy są, dlatego, że są kibice. Bez nas nie było by żużla w tym mieście. W rozmowie z jednym z byłych żużlowców mój rozmówca narzeka na rozwój speedwaya w Polsce. Bo czy nie było lepiej, kiedy żużlowiec jeździł dla sportu i zaspokojenia ambicji? Kiedy drużyna składała się ze swoich chłopaków, z jednego miasta? Apator jest jeszcze wyjątkiem na mapie, ponieważ w naszych barwach jeździ jeszcze sporo wychowanków. W porównaniu z Polonią Bydgoszcz, w, której jedynym swoim zawodnikiem jest młodziutki Szymon Woźniak jesteśmy naprawdę swojskim team’em. Dlatego apel do zawodników - Szanujcie Nas, bo bez Nas nie ma Was!!!

Klub a Kibice.

Na forum często czytam pytania o współpracę klubu z kibicami. Jak ona wygląda? W teorii jest świetna. Nikt nie ma do nikogo żadnych zastrzeżeń i wszystko jest bardzo fajnie. A w praktyce? Jest dobrze. Od kiedy powstało Stowarzyszenie „Krzyżacy” współpraca klubu z fanami bardzo się poprawiła. Pojawiły się gadżety w barwach,  bez żałosnego logo Unibaxu. Na prośbę kibiców na sektorze L i Ł wyciszono muzykę ułatwiając tym doping. Kibicom udała się też akcja anty-trąbkowa, wprowadzili Karty Kibica ułatwiające dostęp do biletów na „młyn”. Zbudowali też „gniazdo” dla „młynowego”, co znacznie poprawiło jakość dopingu.

Podsumowanie

Sytuacja w Apatorze nie jest, aż tak zła jak się wydaje. Jest zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Wszyscy przyzwyczaili się do zwycięstw a tu słabszy sezon i zaraz wielka porażka. Tak to bywa, jak jeszcze przed sezonem stawia się kogoś na najwyższym stopniu podium.
Tak było w tamtym roku z Lesznem i tak jest w tym roku z Toruniem. Trzeba przełknąć gorycz porażki, kochać nasz klub zawsze najmocniej. Bo przecież APATOR TO MY!


Prezentowane opinie w powyższym felietonie są osobistymui spostrzezeniami autora, które nie koniecznie muszą być podzielane przez redakcję oraz rzesz kibiców Apatora.Prezentowane opinie w powyższym felietonie są osobistymui spostrzezeniami autora, które nie koniecznie muszą być podzielane przez redakcję oraz rzesz kibiców Apatora.


Najlepsze oprawy kibiców Apatora
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
PROMOCJA
Polityka prywatności
fot. Mariusz Murawski - www.emdwa.pl